Kompendium elektromobilności – grudzień 2023 r.
10.01.2024
Polski Fundusz Rozwoju zaprasza do zapoznania się z najnowszym wydaniem „Kompendium elektromobilności – grudzień 2023 r.”, które zawiera zestawienie podstawowych danych statystycznych w branży produkcji baterii i akumulatorów.

Najważniejsze informacje w tym wydaniu:
- Dynamika roczna eksportu akumulatorów z Polski w kg po październiku uległa delikatnemu obniżeniu.
- Ważona pojemnością cena baterii litowo-jonowych powróciła do spadków.
- Niemcy są aktualnie liderem pod względem poziomu wartości eksportu samochodów jedynie z silnikiem elektrycznym.
- W Polsce wśród nowo zarejestrowanych samochodów zaczęły dominować samochody o napędzie hybrydowym – HEV.
- Wartość eksportu samochodów elektrycznych z Polski dynamicznie rośnie.
- „Hybrydy z zapłonem iskrowym” to blisko ćwierć wartości wyeksportowanych samochodów (24,5 proc.). Natomiast eksport elektryków to już 8,5 proc. tej wartości.
- „Hybrydy z zapłonem iskrowym” to blisko ćwierć wartości wyeksportowanych samochodów (24,5 proc.). Natomiast eksport elektryków to już 8,5 proc. tej wartości.
- Nastąpił dynamiczny wzrost wartości eksportu z Polski „ciężarówek”.
Pełna wersja raportu dostępna jest tutaj
Źródło: PFR
- Wszystko
- Aktualności (810)
- Wiedza (374)
- Kalendarz (1453)
- Centrum Wsparcia (342)
-
Wydarzenie
KazBuild & Aquatherm Almaty 2025
PAIH zaprasza polskie firmy do udziału w targach KazBuild & Aquatherm Almaty 2025 w ramach polskiego…
ArtykułSektor ochrony zdrowia w Arabii Saudyjskiej
Arabia Saudyjska przeznacza 14,4 proc. budżetu państwa na sektor ochrony zdrowia
-
Artykuł
Przegląd gospodarek europejskich – marzec 2025 r.
Zapraszamy do zapoznania się z raportem wydanym przez Biuro Analiz PFR
ArtykułBezpłatna promocja Twojej firmy w raporcie branżowym PAIH
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 marca 2025 r.
-
Artykuł
Sektor ochrony zdrowia w Arabii Saudyjskiej
Arabia Saudyjska przeznacza 14,4 proc. budżetu państwa na sektor ochrony zdrowia
PodcastInwestycje w Polsce – jakie czynniki przyciągają kapitał
W 20. odcinku o tym, jak Polska przyciąga inwestycje i w jakich sektorach rośnie konkurencja
-
Wydarzenie
KazBuild & Aquatherm Almaty 2025
PAIH zaprasza polskie firmy do udziału w targach KazBuild & Aquatherm Almaty 2025 w ramach polskiego…
WydarzeniePolsko-Kenijskie Forum Biznesu 2025
Udział w Forum będzie okazją poznania możliwości biznesowych dla polskich przedsiębiorców
-
Oferta wsparcia
Polskie Mosty Technologiczne
Zyskaj dofinansowanie do usług doradczo-szkoleniowych w zakresie ekspansji zagranicznej oraz grant g…
ArtykułPromocja marki innowacyjnych MŚP
Od 23 lipca 2024 r. trwa nabór do programu „Promocja marki innowacyjnych MŚP (EXPO 2025 Japonia)”.
Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.