Możliwości inwestycyjne w Polsce – seminarium w Szanghaju
07.12.2022
24 listopada 2022 r. w Konsulacie Generalnym RP w Chengdu odbyło się seminarium „Możliwości inwestycyjne w Polsce” współorganizowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chinach (Szanghaj), Konsulat Generalny RP w Chengdu, Biuro Współpracy Międzynarodowej Ludowego Rządu Miasta Chengdu oraz Stowarzyszenie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Chengdu.
Spotkanie rozpoczął mową powitalną Konsul Generalny Pan Grzegorz Morawski.
Pan Huang Tao, Sekretarz Komitetu Partyjnego Biura Współpracy Międzynarodowej Ludowego Rządu Miasta Chengdu, który wziął udział w seminarium, podkreślił siłę zaufania, jakim cechuje się chińsko-polska dwustronna współpraca gospodarcza i handlowa.
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Chengdu podkreślił głębię wymiany gospodarczej i współpracy oraz potrzebę wspólnego promowania dalszego rozwoju chińsko-polskich inwestycji i handlu.
Pan Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przesłał nagrane wcześniej przemówienie, w którym podkreślił znaczenie Polski jako kraju, który mimo pandemii COVID stale przyciąga uwagę chińskich inwestorów. Zachęcał ich również, by kontaktowali się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.
Następnie dr Andrzej Juchniewicz, Kierownik ZBH w Chinach (w Szanghaju) szczegółowo wyjaśnił, jaką rolę może pełnić PAIH we wspieraniu inwestorów.
Daniel Kamiński z Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podzielił się zachętami inwestycyjnymi w Polsce, a Aleksander Rajch, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych, przybliżyli branżę elektromobilności w Polsce, najgorętszą branżę w kraju.
Pani Małgorzata Zawisza, Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Chengdu, przedstawiła proces ubiegania się o wizę biznesową do Polski.
Swoimi cennymi doświadczeniami dotyczącymi inwestycji w Polsce podzielili się również przedstawiciele firm Bafang Electric i YOFC.
Seminarium dowiodło, że w dobie pandemii bezpośrednia komunikacja z urzędnikami państwowymi i przedstawicielami firm jest niezastąpiona.
- Wszystko
- Aktualności (14)
- Wiedza (8)
- Kalendarz (33)
- Centrum Wsparcia (2)
-
Artykuł
Cła na produkty z Chińskiej Republiki Ludowej. Perspektywa globalna
Priorytetem władz są budowa samowystarczalności technologicznej i uodpornienie gospodarki na sankcje
ArtykułPolska i Chiny – nowe perspektywy współpracy gospodarczej
Polskie produkty spożywcze i gaming jako wrota do chińskiego rynku
-
Artykuł
Polska i Chiny – nowe perspektywy współpracy gospodarczej
Polskie produkty spożywcze i gaming jako wrota do chińskiego rynku
ArtykułNowe taryfy celne USA na import z Chin
Nowe taryfy są częścią działań mających na celu stymulowanie innowacji i konkurencyjności
-
Artykuł
Cła na produkty z Chińskiej Republiki Ludowej. Perspektywa globalna
Priorytetem władz są budowa samowystarczalności technologicznej i uodpornienie gospodarki na sankcje
ArtykułTransakcje handlowe z podmiotami chińskimi
Przy zawieraniu umów z kontrahentem chińskim dobrze jest zadbać o weryfikację partnera
-
Wydarzenie
China International Supply Chain Expo 2024
Targi skupiają się na czterech filarach: promocji handlu, wspieraniu współpracy inwestycyjnej, przyc…
WydarzenieGdańsk – seminarium „Chiny jako potencjalny rynek eksportowy…
Przedsiębiorstwa z wielu sektorów, od technologii po branżę luksusową, widzą w Chinach szansę na eks…
Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.