Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Nowa szansa dla młodych firm GreenTech. PARP ogłasza nabór
Artykuł

Nowa szansa dla młodych firm GreenTech. PARP ogłasza nabór

3 września br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) uruchomiła kolejny nabór w ramach projektu START-UPS ARE US z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Jest on skierowany do młodych firm z branży Greentech (Cleantech), których technologie pomagają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Startupy mogą otrzymać wsparcie w postaci sfinansowania programu szkoleniowego realizowanego w Polsce oraz misji wyjazdowych do wybranych krajów.

Projekt START-UPS ARE US polega na organizacji krótkoterminowych programów bilateralnych dla startupów działających w wybranych branżach gospodarki. Wsparcie obejmuje komponent szkoleniowy realizowany w Polsce oraz misje wyjazdowe do wybranych krajów, które umożliwią poznanie warunków funkcjonowania środowiska startupowego istniejącego w tych krajach, odbycia spotkań i nawiązania kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami, w tym inwestorami, oraz udział w wybranych targach lub konferencjach.

Kto może skorzystać ze wsparcia?

Celem projektu START-UPS ARE US jest zintegrowanie ekosystemu startupowego, intensyfikacja i rozwój działań przeznaczonych dla startupów, które są ukierunkowane i/lub mają potencjał na skalowanie działalności (również w wymiarze globalnym). Obecny nabór jest skierowany do startupów GreenTech (CleanTech), czyli takich, które tworzą technologie technologie pomagające zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, ograniczyć szkody dla środowiska powodowane przez istniejące technologie lub poprawić jakość środowiska. Konkurs ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania warunków funkcjonowania środowiska startupowego za granicą oraz nawiązanie kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu i potencjalnymi kontrahentami. Program obejmuje zarówno komponent szkoleniowy, jak i misje wyjazdowe do wybranych krajów.

Aby ubiegać się o udział w programie, startup musi spełniać następujące kryteria:

  • być mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem, z branży GreenTech (CleanTech), działającym na rynku od roku do pięciu lat;
  • prowadzić działalność gospodarczą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • posiadać innowacyjne rozwiązanie (technologię, produkt lub usługę) na poziomie MVP lub gotowe do komercjalizacji;
  • mieć opracowany model biznesowy uwzględniający ekspansję na rynki zagraniczne.

Na co można otrzymać wsparcie?

W ramach programu PARP udzieli na rzecz uczestników wsparcia w formie świadczenia usług, pokrywając do 100 proc. kosztów udziału w:

  • programie szkoleniowym realizowanym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej;
  • nie więcej niż czterech misjach wyjazdowych odbywanych do wybranych krajów w celu poznania warunków funkcjonowania środowiska startupowego istniejącego w tych krajach, odbycia spotkań i nawiązania kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami, w tym inwestorami oraz udziałem w wybranych targach lub konferencjach.

Jak zaaplikować?

Wniosek o udział w programie należy złożyć za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego na stronie internetowej PARP od 3 września 2024 r. do 17 października 2024 r., godz. 16:00.

Budżet naboru to 4 mln zł, a szacowana wartość wsparcia na jednego Uczestnika wynosi 200 tys. zł.

Więcej informacji na temat działania znajduje się na stronie PARP.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP)

ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
  • Wszystko
Wyszukiwanie zaawansowane
  • Brak wyników dla wybranego zestawu filtrów. Zmień ustawienia filtrów i spróbuj ponownie.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.