Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG)
01.09.2022
Kontakt
Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG)
- Tel.: +48 22 82 82 389
- E-mail: krd-ig@krd-ig.com.pl
Jest największą organizacją drobiarską w Polsce. Prowadzi nieprzerwaną działalność w Polsce od ponad 30 lat. W 1998 r. stała się Izbą Gospodarczą. Jest podmiotem prawnym działającym na terenie całego kraju.
Zrzesza 102 członków, reprezentujących firmy i instytucje z obszarów takich jak: rolnictwo; chów; wylęg; produkcja komercyjna drobiu i jaj; przetwórstwo oraz handel mięsem drobiowym, jego przetworami oraz jajami; produkcja paszy; produkcja pierza i puchu i produkcja powiązana; działania naukowe i edukacyjne związane z sektorem drobiarskim.
Nasi członkowie posiadają łącznie prawie 70% udziałów na rynku krajowym i 90% udziału w eksporcie.
Dąży do rozwoju i unowocześniania polskiego drobiarstwa, chroni interesy hodowców drobiu, producentów i przetwórców mięsa drobiowego oraz dąży do ich integracji, działając jako ich przedstawiciel w organizacjach krajowych, pozarządowych, jak również przed obliczem władz krajowych.
Działa również na poziomie międzynarodowym. Jest aktywnym członkiem organizacji międzynarodowych, takich jak: AVEC (Stowarzyszenie Przetwórców Mięsa Drobiowego i Handlu Drobiem w UE), CLITRAVI (Unijne Stowarzyszenie Przetwórców Mięsa i Drobiu), ELPHA (Europejskie Stowarzyszenie Żywca Drobiowego i Jaj Wylęgowych), IPC (Międzynarodowa Rada ds. Drobiu) i WPSA (Światowe Stowarzyszenia Wiedzy Drobiarskiej).
Jak pomaga eksporterom?
Jednym z celów głównych jest także wspieranie rozwoju eksportu, wzmacnianie rozpoznawalności polskich marek na forum międzynarodowym, promocja polskiej branży drobiarskiej za granicą, promowanie konsumpcji drobiu oraz edukacja na temat unikalnych właściwości, wysokiej jakości i bezpieczeństwa mięsa drobiowego.
Posiada szerokie doświadczenie w zakresie działań promocyjno-edukacyjnych dotyczących drobiu w kraju, UE i poza wspólnotą. Organizuje m.in. misje handlowe i gospodarcze w Europie oraz innych krajach, konferencje i spotkania z kontrahentami z innych rynków poprzez organizacje stoisk branżowych na targach międzynarodowych i działań okołotargowych. Koordynuje kontrole weterynaryjne w Polsce, których celem jest nadanie uprawnień eksportowych zainteresowanym zakładom drobiarskim lub ich przedłużenie.
Spis treściTable of contents